Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

Drodzy Admini. Ten dział został utworzony specjalnie dla Waszej twórczości. Mamy nadzieję, że pod jego egidą powstanie wiele poematów, które być może któregoś dnia - w co nie wątpimy - przejdą do klasyki literatury - czego serdecznie Wam i sobie życzymy :)

Silniczki czy wiersze?
No, co jest ważniejsze? 

:)   

na początku jest łatwo
świat można objąć ustami
zamykać w sobie życie

:*   

Lista kontenerów

Ilość odsłon: 1842489

Komentarze

marzec 31, 2017 21:19

...żegnam

Konto usunięte

1-21-2

grudzień 25, 2016 23:41

cześć, jestem nowa
zapraszam

październik 23, 2016 23:31

https://poema.pl/publikacja/216074-to-wszystko

witam serdecznie, założyłam konto by dzielić się z wami moimi wypocinami :) serdecznie zapraszam do czytania!

październik 23, 2016 23:31

https://poema.pl/publikacja/216074-to-wszystko

witam serdecznie, założyłam konto by dzielić się z wami moimi wypocinami :) serdecznie zapraszam do czytania!

marzec 25, 2016 09:26

Mam ciężki okres w życiu i tak mnie wczoraj natchnelo. Włączyłam notanik i napisalam kilka słów, przeczytałam pierwszy raz i drugi, i stwierdzilam, ze mam ochotę podzielić się tym z innymi. Zdaje sobie sprawę że nie jest to dobry wiersz (o ile w ogóle jest wierszem), ale zachęcam do zostawienia komentarza.

https://poema.pl/publikacja/212467-nibylandia

listopad 21, 2015 15:12

Dzień dobry. O istnieniu tego serwisu dowiedziałam się przed chwilą i w tej samej chwili się tu zarejestrowałam. Popełniłam też publikację :-) Witam wszystkich bardzo serdecznie i życzę, by ten deszczowy, szary weekend był miły. Grażyna

Konto usunięte

1-21-2

październik 31, 2015 11:21

No więc... Pragnę wszystkich powitać, oraz serdecznie poprosić o komentowanie mojego wiersza (czy czymkolwiek ten twór ma się okazać); https://poema.pl/publikacja/208877-otwarcie-korowodu-nienawistnych-dusz-bliskosc-nienawisci
Zależy mi na Waszej opinii, bo sama już w zasadzie nie wiem, czy warto jest, abym cokolwiek tutaj jeszcze publikowała. Nie chciałabym swoją twórczością nieumyślnie krzywdzić na dłuższą metę Waszych oczu.

sierpień 25, 2015 18:21

witam wszystkich, jest tu nowa, w zasadzie dziś dowiedziałam się o istnieniu strony, wiersze zawsze pisałam do szuflady i w końcu postanowiłam się przekonać, czy jest to coś warte nie tylko dla mnie,
zapraszam i liczę na konstruktywną krytykę
https://poema.pl/publikacja/207359-ruchome-piaski

czerwiec 10, 2015 21:31

hehe
BlueBerry
:)))
nieporozumienie

czerwiec 10, 2015 21:00

Ten dekalog to chyba antydekalog. Owszem poetą jest się z wyboru. I dlatego też samemu się powinno tworzyć, wymyślać, przedstawiać swoje wyobrażenia. Rozwijać a nie stać w miejscu. Nie ogrzewać kotletów po Tetmajerze czy Mickiewiczu. Inwersje? Żyjemy w XXI w. Dlaczego chcesz wpajać ludziom jakąś opinię? Skoro tak, to ja przedstawię swoją Niech ludzie mają swoją opinię, do której sami dojdą. I niech ją wyrażają. Autor nie powinien czuć się urażony, bo jeśli pisze, to każdy ma prawo zobaczyć w tym to co chce i będzie to prawdą. Bez bazowania na przeszłości, bo żyjemy tu i teraz. Owszem tematyka i uczucia są ważne - ale dlaczego mam czuć to samo co autor i widzieć to co on? Gdzie tu jest wolność? Czym jest poezja skoro nie wolnością? Dla mnie jest bezgraniczną wolnością ; bez ogłupiających narzutów, które zabijają inteligencję. Krytyka jest bardzo ważna. Niech wywołuje dyskusje. Budująca krytyka, nie ta wynikająca z ego, z ambicji, która jest wpompywane od małego. Każdy wiersz ma sens, nawet jeśli nie jest oczywisty. Wiersz jest dobry jeśli jest własnym wytworem, a nie kopią dawnych wieszczy.
Rymy? Archaizmy? Jak kto lubi, osobiście znowu są dla mnie czymś, co jest podane na tacy i brane przez tych, którzy nie mają swojej wyobraźni by posłużyć się czymś nowym. Dlaczego wpajasz ludziom opinię, która zabrania rozwoju i narzuca szablon? Czas nie stoi w miejscu, poezja zmienia się wraz z ludźmi. Szablon odrysowują Ci, którzy słuchają rozkazów, są automatem i nie mają pytań. Poezja to dociekliwość, powstaje z refleksji.
Dlaczego rozszerzasz opinię, która zabija ludzką ciekawość, zastępując ją samymi odpowiedziami ? :) :)