Szanowni Państwo. W związku z rozpoczęciem wygaszania serwisu Poema informuję, że końcem marca 2017 zablokowana została możliwość logowania się, a co za tym idzie tworzenia nowych treści. W okolicach października 2017 serwis zakończy swoją działalność. Zachęcam do zabezpieczenia własnej twórczości przed datą wygaszenia, później nie będzie takiej możliwości.

Arkadiusz Kuryłowicz

 
 

 
    
Drodzy Admini. Ten dział został utworzony specjalnie dla Waszej twórczości. Mamy nadzieję, że pod jego egidą powstanie wiele poematów, które być może któregoś dnia - w co nie wątpimy - przejdą do klasyki literatury - czego serdecznie Wam i sobie życzymy :)
 

Lista kontenerów

Ilość odsłon: 288521

Komentarze

październik 01, 2014 15:08

Tekst piosenki pt."Zasłużyć na Ciebie" http://poema.pl/publikacja/197812-zasluzyc-na-ciebie-tekst-piosenki

październik 01, 2014 15:08

Tekst piosenki pt."Zasłużyć na Ciebie" http://poema.pl/publikacja/197812-zasluzyc-na-ciebie-tekst-piosenki

październik 01, 2014 15:06

Witam :-) Zapraszam do czytania mojego tekstu piosenki pt."Uczucia",który zgłaszam do konkursu tekst piosenki. http://poema.pl/publikacja/197813-uczucia-tekst-piosenki Pozdrawiam serdecznie :-)

maj 11, 2014 18:20

Zapraszam do czytania :)
http://poema.pl/publikacja/193885-smutek-tropikow

styczeń 27, 2012 20:06

No, ale widać przecież, że w poczekalni jest więcej niż jedno opowiadanie jednego autora?... ;). A co do planowania - planować można, gdy na przykład ktoś pisze już od dłuższego czasu i wie, że ma co publikować... ;). Nie przesadzajcie, to nie jest aż taki martwy dział. Poza tym, na Poemie wciąż są wprowadzane zmiany. Skoro jest taki głos z forum, jako jeden z pomysłów może być wybór podczas zakładania konta, w jakim dziale (w jakich działach) będzie się chciało publikować. Myślę, że to jest do zrobienia, technicznie pewnie nie w tej chwili... Co zaś do komentarzy - zobaczcie jak długo trwa czytanie (ze zrozumieniem) tekstu 1/2 a4, a jak długo wiersza 20-o wersowego ;P. Tu tkwi moim zdaniem całe sedno... I tyle.

styczeń 27, 2012 19:43

dodam od siebie taką informację - od marca, redakcja planuje przebudzić dział PROZA, jest już planowana konkretna osoba, która zajmie się ożywieniem tego faktycznie "martwego morza" wielkich możliwości ;) a póki co, róbmy swoje, a więc starajmy się poświęcić trochę czasu innym, nam też to się na pewno zwróci :) Pozdrawiam serdecznie Emalgorzata

styczeń 27, 2012 19:35

Dzięki za poparcie! Na razie jestem tu nowy ale myślę, że będę działał w tej sprawie. Jeszcze nie wiem w jaki sposób ale to tylko kwestia pomysłu. Co głównie mnie martwi? Ano to, że skoro proza pojawia się rzadko to publikacje powinny być zasypywane komentarzami! Nie wiem czemu tak się nie dzieje. Chyba dlatego, że ludzie myślą: "nic na tej prozie ciekawego nie ma" itp. A ja się pytam skąd ma być coś ciekawego i dobrego jeżeli nikt nie napisze w tym durnym komentarzu, że to a to było beznadziejne ale za to coś innego mu się podobało. Ktoś się spisze na stronę A4 i nie dostanie nawet komenta w stylu: "idź się utop! To jest do kitu" a na poezji dwie strofy i 10+ komentarzy! I wychodzi na to, że "prozacy" muszą być cholernymi samoukami! WNIOSEK: Jeżeli ktoś w ogóle wchodzi na prozę to chyba po to żeby coś wartościowego przeczytać a jeżeli on oczekuje czegoś wartościowego to niech sam coś z siebie da w postaci komentarza. ALBO inaczej: Jeżeli ktoś tu publikuje i chce być oceniony przez innych to niech sam też nie będzie bierny. Heh, trochę mnie poniosło...

styczeń 27, 2012 16:38

I tu Abi tkwi schodek o który potknęło się pewnie paru poetów. Co to znaczy planujesz? Mam podpisać umowę, że opublikuję co najmniej dwa naraz lub więcej. I czy raz w miesiącu, czy raz w roku? A jeśli opublikuję jeden to ktoś mnie wyrzuci z debiutów prozy. Jeśli jest już regulamin, powinien być bardziej precyzyjny i prosty. Czy w poczekalni można opublikować tylko jeden opowiadanie i won? Pisanie z prośbą do redakcji zniechęciło już niejednego, nie dziwię się, że tak mało prozy jest publikowane. Nie można tak jak w poezji?

styczeń 27, 2012 15:34

Nie byłoby źle, gdyby debiutanci na Poemie czytali chociaż nagłówki działów i to co pod nimi: Patrz opis przy POCZEKALNIA: "Jeśli planujesz regularnie publikować swoją prozę w serwisie poema.art.pl - napisz do redakcji..." - czego tu się bać?????

styczeń 27, 2012 15:21

Masz rację Tanon! O ile na poezji ciągle coś wpada, proza leży odłogiem . Z rzadka spłynie listek opowiadania a nawet kwiatuszek poetyckiej prozy. Nie czarujmy się, pisać dobrą prozę jest dużo trudniej, musi być jakiś koncept, choć minimalna znajomość reguł gramatycznych a w poezji łatwiej upchnąć gniota pod pretekstem wizji poetycznej. Myślę, że jest też powód techniczny. Wielu poetów płodzi również ka3wałki prozy ale nie może dociec jak wepchnąć ją we właściwy kąt czyli do debiuty- proza mając prawo publikacji tylko do debiuty-poezja. Przyznaję się bez bicia, ja też. Kombinowałam na różne sposoby, czytała stosowne poradniki i co? Nic, nadal jestem tylko na poezji. A do redakcji tego forum głupio pisać, przecież to powinno być takie proste. Pozdrawiam redakcję i prozaików bardzo ciepło.